O materiálech


Biobavlna nabízí alternativu.


Pěstuje se již ve více než 22 zemích, včetně mnoha rozvojových. Poptávka po biobavlně neustále stoupá. Tlak poptávky může přímo ovlivnit způsob pěstování a má tak vliv na větší bezpečnost životního prostředí i pozitivní sociální dopad na život farmářů pěstujících bavlnu.
Biobavlna nebo také tzv. organická bavlna je bavlna vypěstovaná bez použití syntetických chemických pesticidů, herbicidů a hnojiv. Místo zemědělských pesticidů se používají přírodní metody. Při zpracování a výrobě výrobků z biobavlny nejsou užívány toxické chemikálie. 
  ROC neboli recyklovaná biobavlna je inovativní patentovaný materiál od Katvigu, který vzniká ze zbytků při zpracování a výrobě biobavlny. 
Výsledný materiál je velmi měkounký, jakoby "sepraný" se zajímavou texturou a barevným provedením. Vlnu z ovcí člověk využívá již déle než 10 000 let po celém světě. Vědci se také již mnoho let neúspěšně snaží vymyslet syntetický materiál, který by napodobil její úžasné vlastnosti. Vlna je však nenapodobitelná.
Vlnu činí jedinečnou její chemické i fyzikální vlastnosti, k nejdůležitějším patří její hřejivost a sací schopnost – může nasát až 35% vody, aniž by byla na dotek vlhká. Výrobky z vlny není třeba tak často prát, mnohdy postačí pouhé provětrání.


Merino vlna pochází ze speciálního plemene ovcí a z uživatelského hlediska se vyznačuje velmi příjemnou vlastností: nekouše. 

Hedvábí je hřejivý materiál, hřeje 5krát více než např. bavlna. Hedvábí má skvělé sací schopnosti a je-li vlhké, není ve styku s pletí nepříjemné. Mj. díky sericinu se hedvábné oblečení hodí zejména pro všechny problematické typy pleti nebo pleť podrážděnou. Hedvábí je termoregulující, v chladném počasí hřeje a v teplém chladí.


Bambus je mnohem měkčí, než jakýkoliv ekvivalentní výrobek z bavlny. A také má fantastickou savost... A je přirozeně antibakteriální, termoregulující, nealergizující a chrání proti UV záření... Bambus patří k přirozeně obnovitelný zdrojům.