Náš příběh

"Začátky společnosti vznikaly na lesní houpačce na finském venkově."

Je to již téměř 11 let, kdy Eco-mammu založila lingvistka Anna Čermáková, která díky svým finským kořenům a citem pro severský design vytvořila unikátní koncept společnosti,
která již v roce 2006 začala prodávat etické a ekologické, designové oblečení a doplňky pro děti ze Skandinávie (Katvig, Ruskovilla, DUNS Sweden) a Anglie (Frugi).

"Suvi + Matias jsou průkopníci udržitelné módy v Čechách."

Eco-mamma byl původně e-shop (2006), dále platforma Nejenchic (2007), už s přesahem do dámské módy (People Tree, Machja, Ideo), a showroom na pražské Zvonařce (2008), následovala spolupráce s prvním etickým butikem Evergreen (Komodo, 2010).

S kamarádkou, právničkou Annou Hrudkovou, otevřela Anna Čermáková první obchod (2011) v Kladně, a poté butik (2013) v Benediktské ulici na pražském Starém Městě.


V současné době můžete navštívit náš e-shop.


Anna Hrudková, je též vystudovaná oděvní návrhářka, 
a tak k udržitelným značkám ze zmiňované Skandinávie, Anglie a Francie, začala tvořit chic kolekce (2013), z velmi kvalitních certifikovaných organických materiálů a ručně pletené doplňky. 

Kolekce Rozmarná (2016), která je inspirovaná decentně bohémským létem, měla velký ohlas a vyšel o ní článek například v Mladé Frontě DNES, Generaci 21, uvedli jsme jí také na Sustainable Fashion Day 2 a 3 (MBPFW).

"Slow je víc než styl"

Dále se naše společnost prezentovala například v rámci Prague Coffee Festivalu v Novoměstské radnici módní přehlídkou,

na Bio Jarmarku v paláci Lucerna, který se konal pod záštitou Dagmar Havlové, 

dále na menších akcích v originálních interiérech, např. v stylové kavárně Alchymista, Bio Zahradě a lokálních eventech ve Středočeském kraji. Eco-mamma také organizovala Fairtrade snídani v Kladně, pod záštitou Na Zemi - společnosti pro Fairtrade.

Anna Hrudková vedla debatu k dokumentu Out Of Fashion, v rámci festivalu Jeden Svět.

"Vážíme si lidské práce."

Suvi je Skandinávské léto, a oděvní značka společnosti Eco-mamma.

Suvi + Matias je název e-shopu, ve kterém prodáváme udržitelné značky z Anglie (People Tree, Piccalilly), Francie (La Queue du Chat) a Skandinávie (Ruskovilla), fairtrade doplňky a dobroty (Manumit, Seed and Bean, Clipper), i minerální organickou kosmetiku (Lily Lolo).

Naše společnost podoporuje lokální etické a organické společnosti (Mamacoffee, Little Angel) a inovativní značky z blízkého okolí (Raspberry Republic).Suvi + Matias, Ecomamma,
jsou vášní i zkušeností.

Přidejte se k nám."S u v i pochází ze Skandinávie a její jméno znamená L É T O (finsky).
Kamenný obchod s ekologickou a etickou módou