Katvig

Za dánskou značkou dětského oblečení Katvig™, které si hned po svém uvedení na trh získalo přízeň rodičů po celém světě, stojí žena jménem Vigga Svensson. Dostala nápad založit značku dětského oblečení, ale byla pro ni nepřijatelná představa, jak konvenčně vyráběné oblečení zatěžuje životní prostředí, nechtěla se smířit s výrobními metodami, které jsou u oblečení běžné. Začala tedy používat biobavlnu a recyklovaný polyester z použitých plastových lahví. Chtěla, aby její typické jablíčkové potisky a proužky, byly co nejpřátelštější k přírodě i k lidem, kteří Katvig oblečení vyrábějí a k dětem, které je nosí. Vigga také vyvinula systém přepravy, který šetří velké množství balícího materiálu.

Vigga je navíc i politicky aktivní a podporuje udržitelný rozvoj a v branži se jí podařilo získat dobré renomé. Její nejnovější iniciativou je továrna na zpracování bavlny, která z Dánska odstraní velmi znečišťující bavlnu, kterou dnes běžně užíváme. Místo nekonečného znečišťování přírody a životního prostředí tato továrna umožní recyklaci veškeré bavlny, která se každý rok vyhazuje na skládky.

Vigga také uvedla na trh zřejmě nejekologičtější materiál vůbec a to tzv. ROC, neboli recyklovanou biobavlnu, která byla do obchodů uvedena na jaře 2011.

"Podpořte náš boj o dobrou věc - kupujte Katvig!"
Vigga Svensson